Zacznijmy od tego czym jest maskownica grzejnikowa, osłona na grzejnik, obudowa grzejnika, panel dekoracyjny na grzejnik. Wiele już posiada potocznych i specjalistycznych nazw, lecz jedno jest wspólne – zastosowanie.
Przede wszystkim – pierwszym i nadrzędnym celem montowania maskownicy było bezpieczeństwo naszych najmniejszych domowników, którzy w szaleństwie zabawy potrafili niefortunnie uderzyć się w stary żeliwny kaloryfer. Niestety technologia, była taka a nie inna a kształty nie zmieniały się od lat, stąd trendy i wnętrza się dostosowywały a kaloryfery nie. Kształty są niebyt udane – za to działanie ich jest lepsze niż co niektóre nowe, dlatego wielu z nas decyduje się na zasłonięcie tych „brzydkich” wizualnie grzejników właśnie obudowami dekoracyjnymi.
Teraz wielu z Was może się zastanawiać czy zasłonięcie ich nie powoduje zatrzymania ciepła za obudową. Nic bardziej mylnego.

Poniżej kilka wersji kolorystycznej wkomponowanych do wnętrz domowych jak również biurowych
Jakie wady posiada maskownica grzejnikowa??
Maskownica wykonana z materiału, który jest dobrym izolatorem, czyli z drewna, metalu czy też szkła jest nieodpowiednia dla zachowania odpowiedniego przepływu ciepła.
Maskownica jako produkt, więcej wad nie posiada. Inną sprawa jest jej nieumiejętny montaż. Zbyt blisko grzejnika, bez odpowiednich otworów na głowice termiczną czy też zabudowanie konwekcji powietrza.
Oprócz zalet bezpieczeństwa jest ogromna zaleta estetyki pomieszczenia.
Za sprawą takiej maskownicy z MDF – lakierowanej albo laminowanej w różnych kształtach jesteśmy w stanie dopasować się do wnętrza w każdym stylu. Zachować jego integralność z całym pomieszczeniem. A tym samym osłonić „niewygodny” element wystroju poprzez estetyczny i bezpieczną osłonę.