Drzwi zewnętrzne aluminiowo-stalowe

przez admin
80 wyświetlenia

Kiedy klienci pytają o cenę drzwi aluminiowo-stalowych to ciężko jest im w nią uwierzyć. A dlaczego? Te drzwi mają wszystko. Porządną ciepłą ościeżnicę aluminiowo-drewnianą, wylaną w środku twardą pianką PCV, która w połączeniu z ciepłym progiem aluminiowym oraz ze skrzydłem w grubościach 92mm lub 68mm wypełnionym pianą XPS daje nam dużą izolację cieplną. Przenikalność tych drzwi zaczyna się od 0,62 W/(m2K). Biorąc pod uwagę, że w programie Czyste Powietrze kwalifikują się drzwi o przenikalności cieplnej do 1,3W/(m2K) to można bez problemu stwierdzić, że są to ciepłe drzwi nadające się nawet do domów pasywnych.

Oprócz przenikalności ważne jest również bezpieczeństwo – czyli ochrona przed włamaniami. W drzwiach standardowych zazwyczaj stosowane są dwa zamki – górny i dolny, które trzymają drzwi w dwóch punktach. Tutaj natomiast zamontowana jest zasuwnica 5 punktowa hakowa Winkhaus, która drzwi trzyma aż w 5 miejscach. Takie ościeżnice są stosowane w standardzie drzwi aluminiowych, których ceny zaczynają się od 10 tys. złotych. Po dorzuceniu do tego 6 sztuk bolców przeciwwyważeniowych sprawiają, że  drzwi są solidne – zabezpieczone przed ewentualnymi włamywaczami.

Parametry parametrami, bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale wszyscy wiemy, że drzwi muszą po prostu wyglądać. Wyglądać drogo, elegancko – mają być wizytówką domu. W tym przypadku drzwi aluminiowo-stalowe również nie zawodzą. Ramka ze stali nierdzewnej INOX lub pomalowana na czarno nadają drzwiom nowoczesnego wyglądu. Klienci mogą wybierać spośród kilkunastu różnych wzorów z przeszkleniami i różnego rozmiaru ramkami.  

Klient może również decydować czy drzwi mają być otwierane klamką czy pochwytem.  Pochwyt prosty prostokątny o długości 150 cm wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Jednak przy wyborze pochwytu musimy mieć wszystkie informacje. Jeśli zdecydujemy się na drzwi z pochwytem i zwykłym zamkiem nie będziemy mogli otworzyć drzwi od zewnątrz nie mając klucza. Czyli za każdym razem gdy wyjdziemy na dwór – wyrzucić śmieci czy wnieść zakupy – będziemy potrzebowali klucza. Dla jednych to nie koniecznie jest problem, ale dla niektórych może być to uciążliwe. Dlatego proponujemy do drzwi z pochwytem opcję z elektrozaczepem. Elektrozaczep posiada funkcję dzień-noc. Możemy wtedy zadecydować, czy do otwierania drzwi ma być nam potrzebny klucz czy tylko pociągnięcie za pochwyt. Co więcej funkcja ta może być uruchamiana mechanicznie – przez przesunięcie przełącznika w elektrozaczepie lub za pomocą urządzeń elektrycznych takich jak domofon, system alarmowy czy do czytnika linii papilarnych. Nowością w drzwiach aluminiowo-stalowych jest pochwyt z przyciskiem dzięki któremu będziemy mogli otworzyć drzwi bez użycia klucza.

Oczywiście zamiast pochwytu możemy zamontować klamkę jeśli wolimy tradycyjne, sprawdzone rozwiązania.

Drzwi doceniają również montażyści gdyż ze względu na zabudowaną ościeżnicę i możliwość dokupienia pasującej podwaliny drzwi są łatwe w montażu. Nie trzeba używać ogromnej ilości pianki montażowej żeby drzwi były ciepłe.

Podsumowując, jeśli zależy nam na porządnych, ciepłych drzwiach, które posłużą nam lata – drzwi aluminiowo – stalowe są drzwiami, które te założenia spełniają jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu, który jak wszyscy dobrze wiemy – podczas remontu czy budowy – nigdy nie jest wystarczający. Stawiając na drzwi stalowe, ale z aluminiową ościeżnicą zabezpieczymy nasz dom przed przemarzaniem i utratą ciepła. Bolce antywyważeniowe i 5 punktowa zasuwnica zapewniają bezpieczeństwo. A to na tych funkcjach nam zależy najbardziej. Reszta to detale, które cieszą oko 😊

Related Posts

Zostaw komentarz